içeriklerim
içeriklerim
yeni ekliycem
Avrupada yeni bir ülke kuruldu: Liberland!
Oğuzhan Eroğlu
Avrupada yeni bir ülke kuruldu: Liberland!
Vit Jedlicka adlı Çek vatandaşı bir abimiz, Hırvatistan ile Sırbistan arasındaki yedi km'lik kimseye ait olmayan bir arazide Liberland adında bir ülke kurduğunu ilan etti.

Paylaşım
Facebook'ta Paylaş
1 kişi beğendi İlk beğenen siz olun
16 April 2015
Şuan için durum gayet ilginç, ülkenin 7 km'lik arazisinde hiçbirşey yok. İnternet sitesi üzerinden vatanadaşlık başvurularını alıyorlar. Söylediklerine göre komünist, aşırı uç radikal görüşte olanlar ve sabıkası olanlar hariç herkesi kabul ediyorlarmış. Devletin resmi dili çekce, bayrak olarak birşeyler yapmışlar, mottosu ise "yaşa ve yaşat". Şimdilik bunlar görülüyor.

Web siteleri http://liberland.org/ adresinden vatandaşlık için başvuru yapılabiliyor. Asıl önemli konu sitede bir forum bölümü var ve haliyle 7 adet dil için alan var ve bunlardan biride türkçe. Tabi ki biz türklerin forumun ingilizce bölümünü ele geçirmesiyle beraber adamlar türkçe bölümünü açmışlar. Dönen muhabbetler ise kesinlikle görülmeli zira herkes sürekli krallığını yada başkanlığını ilan ediyor.. Türkçe foruma http://liberland.org/en/forum/?topicID=894719030552ec358cf487 adresinden ulaşabilirsiniz.
Facebook'ta Paylaş
Twitter'da Paylaş
Cevapla
Sil
Vazgeçtim
Sil gitsin
Cevabınız gönderildi onaylandıktan sonra yayınlanacak.
Cevapla
İptal
Sil
Vazgeçtim
Sil gitsin
hiç kimse birşey yazmamış
Başka yorum yok