içeriklerim
içeriklerim
yeni ekliycem
Dünyanın En Mutlu 10 Ülkesi Belirlendi. Türkiye Kaçıncı Sırada?
onur ege tunç
Dünyanın En Mutlu 10 Ülkesi Belirlendi. Türkiye Kaçıncı Sırada?
Dünyanın en mutlu ülkelerin yedisi Avrupa'da. Türkiye bu sıralamada bir hayli sonlarda.

Paylaşım
Facebook'ta Paylaş
0 kişi beğendi İlk beğenen siz olun
10. Avusturalya
0
Dünyanın her yerinden gelen insanların yaşadığı bu ülkede konuşulan tüm diller ve dinler kabul edilmekte. Bu kadar çeşitliliğin bulunduğu bir ülkenin dünyanın en mutlu insanlarına sahip olması, ayrıca takdir edilesi bir durum.
 
9. Yeni Zellanda
0
Rüşvet, yolsuzluk, kara para gibi olayların neredeyse hiç görülmediği Yeni Zelanda, bu alanda Danimarka ile birlikte dünya sıralamasında 1.liği paylaşıyor. Doğal alanları temiz kalmış olan Yeni Zelanda'da yaşayan canlılar içinde insanların dilimi sadece %5. Yani esasında diğer canlılara oranladığımızda nüfusu çok düşük bir ülke. Belki bu mutluluğun kaynağı budur? Kim bilir.
 
8. İsveç
0
İskandinavya'nın en gelişmiş ülkelerinden olan İsveç eğitimdeki kalitesinin yanı sıra bilimsel ve teknolojik birçok gelişmede de öncülük yapmaktadır. 
 
7. Hollanda
0
Neşeli başkenti Amsterdam ile tanınan Hollanda  insanı sakin, yardımsever ve mutlu bir halk olarak ünlenmiş durumda zaten.
 
6. Finlandiya
0
Soğuk olduğu kadar sempatik bir ülke olan Finlandiya pahalı bir ülke olmasına rağmen en mutlu ülke sıralamasında üstlerde yer alıyor. Sarışın güzel kızlarıyla ünlü Finlandiya eğitim kalitesi açısından dünyanın ilk üçüne giriyor.
Ayrıca Finlandiya metal müziğin de kalbi sayılır. Dünyada metal müzik grubu / Nüfus oranı en yüksek olan ülke olur kendileri. 
5. Kanada
0
Irk ve sınıf ayrımının en az olduğu yerlerden biri olan Kanada da sosyal ilişkilerde saygının ön planda olduğu söyleniyor. Muhteşem bir doğaya sahip ülke de dünyanın dört bir tarafından gelmiş insanlar beraberce yaşayabiliyorlar.
 
4. Norveç
0
Resmi bir ideolojisi olmayan Norveç hukukun üstünlüğünü gözeten bir ülke. Norveç anayasasının 2. maddesinde, ''ülkede yaşayan herkes bağlı olduğu dini hür bir şekilde yaşayıp uygulayabilme hakkına sahiptir'' ibaresi yer alır.
 
3. Danimarka
0
Cennet gibi ülkemizde biz mutlu olamıyorsak sebep iklim önemli değil demek ki. İklim şartları dikkate alındığında, Danimarkalıların mutlu olması için fazla bir sebepleri yok çünkü. Yapılan bir araştırma her şeyi açıklıyor gibi. Danimarka ve Norveç’te cüzdan bulanların tamamı paraya dokunmadan sahibine teslim ederken, diğer ülkelerde bu oran yüzde 50 civarında.
 
2. İzlanda
0
Volkanlar, buzullar, şelaleler diyarı olan İzlanda fazla göç almadığı için birbirine benzeyen ve aynı şeylerden zevk alan bir halka sahip.
 
1. İsviçre
0
Her şeye söyleyecek bir şeyi olan bilim adamlarıyla ünlü İsviçre dünyanın en mutlu ülkesi seçildi. Bankacılık ve finans sektöründe, dünyanın önde gelen ülkelerinden biri olan İsviçre de hesabı olmayanı zenginden saymıyorlar dünyada.
 
 
Bonus Türkiye
0
World Happiness Report 2015 verilerine göre 158 ülkelik listede Türkiye 76. sırada yer alırken, Türkiye'nin bir üstünde 75. sırada Vietnam, bir altında ise 77. sırada Kırgızistan yer alıyor. Türkiye 2007'de 51. sıradaydı.
 
Facebook'ta Paylaş
Twitter'da Paylaş
Cevapla
Sil
Vazgeçtim
Sil gitsin
Cevabınız gönderildi onaylandıktan sonra yayınlanacak.
Cevapla
İptal
Sil
Vazgeçtim
Sil gitsin
hiç kimse birşey yazmamış
Başka yorum yok