içeriklerim
içeriklerim
yeni ekliycem
Liberland'ın kuruluşundan sonra, dünyanın en küçük 10 ülkesi
Oğuzhan Eroğlu
Liberland'ın kuruluşundan sonra, dünyanın en küçük 10 ülkesi
Çiçeği burnunda yeni ülkemiz yeni ve yaşayan efsane Liberland'ımızın kuruluşundan sonra dünyada en küçük ülkeler hangileri bakmak gerekti :)

Paylaşım
Facebook'ta Paylaş
2 kişi beğendi İlk beğenen siz olun
Maldivler
0
340 bin kişinin yaşadığı Maldivler'in yüzölçümü 2978 km².Hint Okyanusu’nda yer alan 2000 adadan 200’ü bu devletin idaresi altında bulunuyor. Devlet 1965 yılında İngiltere’den ayrılarak bağımsızlığını kazandı.
Şeyşeller
0
2771 km²'lik ülkede 81 bin kişi yaşıyor. Hint Okyanusu adalar grubunun bir parçası olan devlet, 1976 yılında İngiltere’den ayrılarak bağımsızlığını ilan etti.
Saint Kitts ve Nevis
0
2694 km²'lik Karayip ülkesi bağımsızlığını 1983 yılında kazandı.Ülkenin şu anki nüfusu 39 bin.
Marshall Adaları
0
Mercan adaları, resifler ve 34 adadan oluşan 1812 km²'lik ülkenin nüfusu 58 bin. 1986 yılında bağımsızlığını kazanan devlet, daha önceleri Amerika Birleşik Devletleri tarafından yönetilen Pasifik Adaları’nın bir parçasıydı.
Liechtenstein
0
1605 km²'lik devlet, 34 bin kişilik nüfusuyla İsviçre ve Avusturya arasında bulunan Rhine Nehri kıyısında yer alıyor.San Marino
0
621 km²'lik ülke kuzey İtalya'da bulunan Titano Dağı'nda yer alıyor.29 bin kişinin yaşadığı San Marino, 4. yüzyılda kurulduğunu ve Avrupa'nın en eski devleti olduğunu iddia ediyor.Tavalu
0
233 km²'lik ülke bağımsızlığını 1978 yılında kazandı.12 bin kişinin yaşadığı devlet, Polonezya Adaları’nda 58 kilometrelik bir zincir boyunca uzanan 9 mercan adasından oluşuyor.

Nauru
0
Pasifik Adası'nda yer alan Nauru’nun yüzölçümü 220 km². 13 bin kişinin yaşadığı ülke, geçimini gittikçe azalan fosfat yataklarından sağlıyor. 1968 yılında bağımsızlığını kazanan Nauru, daha önce "Makbul Ada" olarak biliniyordu.
Monako
0
18 km²'lik yüzölçümü olan ülke, Fransa'nın Akdeniz sahillerinde Nice kentinin yakınlarındaki Fransız Rivierası boyunca uzanıyor.32 bin kişinin yaşadığı Monako, özellikle Prenses Grace ve Monte Carlo kumarhaneleriyle ünlü.
Vatikan
0
Dünyanın en küçük ülkesi olan Vatikan’ın yüzölçümü sadece 5 km².
Nüfusunu oluşturan 770 kişinin hiçbiri ülkenin yerleşik sakini değil. Roma Katoliklerinin ruhani merkezi olan bu küçük ülke, St. Peter's Kilisesi etrafında yer alıyor.
"Papalık" olarak da bilinen Vatikan, İtalya'nın başkenti Roma tarafından çevreleniyor.
ve tabi ki yurdumuz: Liberland!!
0
Fazla söze gerek yok Liberland 7000 km²'lik yeni devletimiz.. Liberland resmi sitesi Türkçe forumuna bakmak farzdır, buradan buyrun..
Kaynak
Facebook'ta Paylaş
Twitter'da Paylaş
Cevapla
Sil
Vazgeçtim
Sil gitsin
Cevabınız gönderildi onaylandıktan sonra yayınlanacak.
Cevapla
İptal
Sil
Vazgeçtim
Sil gitsin
hiç kimse birşey yazmamış
Başka yorum yok