içeriklerim
içeriklerim
yeni ekliycem
Öğretmenlerin her türlüsünün olduğunu gösteren 12 kanıt
Ecem
Öğretmenlerin her türlüsünün olduğunu gösteren 12 kanıt
Bir çoğunun sevmeyerek yaptığı öğretmenlik mesleğininde, kendini öğrencilerine birşeyler katabilmek, onların birşeyler öğrendiklerini görebilmek için olağanüstü özen gösteren ve her zaman hatırlanan öğretmenlerimizin değerini bilmeliyiz..

Paylaşım
Facebook'ta Paylaş
4 kişi beğendi İlk beğenen siz olun
Bazen çok eğlenceli de olabilirler
0
Ama tabi tüm öğrencileri güldürmüş ve kendi can sıkıntısından geyik muhabbeti açmış olan pek sayın hocalarımız hemen akabinde anında ruhsuz bir tavırla derse geçerler ki arada gençler gülme modundan çıkamasın da onlara çatarak kendimi birşey sanayım diye :)
Her türlü fikre karşı tavırları bellidir "umrumda değil"
0
Öğrencileri evrende olmaması gereken bir zaman aralığıymış gibi gördükleri 6 20 yaş aralığında oldukları için insan olarak görmeyen bir yapıları vardır
Her zaman soğuk espirilerde bir numaradırlar
0
Ne yazık ki öğrencileri insan dışı varlıklar olarak gördüklerinden olacak ki espiri anlayışlarıda pek hoş değildir
Dersleri iyi olmayanları zifiri başarısız olarak görenleri vardır
0
Mesleğinin ders anlatmak ve bilime meraklı nesiller yetiştirmek olduğunu unutan yada hiç bilememiş hocalardır bunlar düzenli aralıklarla sınıfın tembel öğrencilerini hayat dersi veriyorum ayağına küçümserler
Yan sıranızdaki arkadaşınız soru sormak için öğretmeni çağırdığında
0
Ara ara başa gelebilen sıkıntılı durumlardandır
Yorucu işlerinden biri sınav sorularını hazırlamak sayılabilir
0
Öğrencilerini insan olarak gören öğretmeler için bu süreç zevkle geçiyordur tabi orası ayrı
Bir de bu sınav sorularını okuması var
0
Bu da zor bir iş tabi her birinin kendine ait bir soru puanlama sistemi vardır, genellikle sorulara bir çizgi ve "0" yazılır
Genelde gözlerinden pek birşey kaçmaz
0
En arka sırayı dahi termal kamera gibi görme yetenekleri vardır
Geçmiş bir sınavı sonradan olanlar için öğretmenler odasında sınav olmak
0
Öğrenci orda sınav oluyor diye daha fazla geyik muhabbeti yapayım bari diyen olduğu gibi biraz sessiz olmaya özen gösterecek kadar adam gibi adam olanlar da vardır..
Bazıları bu meslekte öğrencilerini geleceğin doktorları, mühendisleri olarak görerek nice nesiller yetiştirirler
0
O hocanın dersi gelsin diye beklenir ve bu öğretmenler öğretmenliğin insanlara birşeyler kazandıran bir meslek olduğunu bilerek, her zaman onları hatırlayan, arayıp soran yüzlerce öğrencileri vardır..
Dersi dinlemek istemeyenler için bunun kendi tercihleri olduğunun farkında olacak kadar kral olanları da vardır
0
Hocanın kralıdır bu hocalarımız
Çoğu zaman yetmeyen tahtaya öğrenciler kaçırmasın diye özenli yazan ve "siliyorum" diye soranları da vardır
0
Bu öğretmenlerimiz öğrencilerinin ne öğrendiklerini önemserler öğretmenin kralıdırlar..

Hepimize bilim yapabileceğimize inanarak, en aklı havada dönemlerimiz de olağanüstü bir özveri ile birsürü şeyler öğreten gerçek öğretmenlerimizin öğretmenler günü kutlu olsun..
Facebook'ta Paylaş
Twitter'da Paylaş
Sil
Vazgeçtim
Sil gitsin
Cevabınız gönderildi onaylandıktan sonra yayınlanacak.
İptal
Sil
Vazgeçtim
Sil gitsin
9 yıl önce
öğrencileri zifiri başarısız olarak görüp hayat dersi veriyorum ayağına aşağılamak vazgeçilmezleri :D
1
Cevabınız gönderildi onaylandıktan sonra yayınlanacak.
İptal
Başka yorum yok