içeriklerim
içeriklerim
yeni ekliycem
Lüksemburg Dışişleri Bakanı: Türkiye Nazi yöntemleri uyguluyor
onur ege tunç
Lüksemburg Dışişleri Bakanı: Türkiye Nazi yöntemleri uyguluyor
Lüksemburg Dışişleri Bakanı Jean Asselborn Türkiye'yi faşistlikle suçladı.

Paylaşım
Facebook'ta Paylaş
0 kişi beğendi İlk beğenen siz olun
Lüksemburg Dışişleri Bakanı Jean Asselborn, 15 Temmuz sonrası Türkiye'nin gerçekleştirdiği uygulamaları 'Nazi yöntemlerine' benzeterek Türkiye'ye ekonomik yaptırım uygulanabileceğini söyledi.
0
Alman radyo kanalı Deutschlandfunk'a konuşan Lüksemburglu bakan, on binlerce kişinin görevden alınmasının, isimlerinin Resmi Gazete'de yayınlanmasının ve pasaportlarının işlevsiz hale getirilmesinin sivil toplumu öldürdüğünü ve bu yöntemlerin Nazi dönemindeki faşist uygulamalara benzediğini söylüyor.
 
 
TAsselborn, "Bu yöntemler, açıkça söylemek gerekirse, Nazi dönemindekiler gibi. Temmuz'dan beri Türkiye, AB'nin kabul edemeyeceği bir yöne doğru gidiyor" dedi. Lüksemburg Dışişleri Bakanı ayrıca Türkiye ve AB arasındaki güçlü ekonomik ilişkilere dikkat çekerek Türkiye'ye ekonomik yaptırım uygulanmasının bir yöntem olabileceğini söyledi.
Almanya yaptırım uygulamayı düşünmüyor
0
Almanya herhang bir şekilde Türkiye'ye yönelik ekonomik yaptırım uygulamayı düşünmüyor. Türkiye ilişkilerine zarar vermek istemiyorlar.
Çelik: Naziler FETÖ yanında çırak kalır
0
Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Ömer Çelik, Türkiye'yi "Naziler Fetö terör örgütünün yanında çırak kalır" diyerek Türkiye'nin yaptığı uygulamaları savundu.
Facebook'ta Paylaş
Twitter'da Paylaş
Cevapla
Sil
Vazgeçtim
Sil gitsin
Cevabınız gönderildi onaylandıktan sonra yayınlanacak.
Cevapla
İptal
Sil
Vazgeçtim
Sil gitsin
hiç kimse birşey yazmamış
Başka yorum yok