içeriklerim
içeriklerim
yeni ekliycem
Tadı damağında kalanlara Squid Game benzeri 7 dizi!
Ecem
Tadı damağında kalanlara Squid Game benzeri 7 dizi!
Squid Game izlediniz ama kısacık olduğu için tadı damağınızda mı kaldı? Üzülmeyin, bu listedeki benzer dizileri de sevebilirsiniz, en azından belki.

Paylaşım
Facebook'ta Paylaş
0 kişi beğendi İlk beğenen siz olun
Extracurricular
0
Extracurricular, Squid Game ya da Alice in Borderland benzeri oyun tarzı bir yapıya sahip olmasa da gayet komplike karakterler, hikaye ve sınıf ayrımı vurgusuna sahip. Extracurricular (yani ders dışı kalanlar) karakterlerimiz farklı tarzda hayayatlardan bir araya gelen öğrenciler.

Örneğin baş karakterlerden Kim Dong-hee illegal güvenlik servisi işleriyle uğraşırken, Ji-soo genç yaşta ailesi tarafından terk edilmiş ve bodyguard olarak çalışan biri.
Alice in Borderland
0
Battle Royale ortamına sahip bir başka heyecan verici Netflix dizisi olan Alice in Borderland, kendilerini anlaşılmaz bir şekilde terk edilmiş bir Tokyo'da bulan ve görünmeyen güçler tarafından ölümcül oyunlarda rekabet etmek zorunda kalan bir grup oyuncuyu konu alıyor. Gerçeküstü bir çizgi ve bazı gerçekten ürpertici senaryolar içeren bir bilim kurgu hikayesi. Dizi, Haro Aso'nun aynı adlı manga serisine dayanmaktadır. Alice in Borderland'de başrollerde Kento Yamazaki ve Tao Tsuchiya yer alıyor ve Shinsuke Sato tarafından yönetiliyor. Sezon 1, 10 Aralık 2020'de Netflix'te yayınlandı ve gösteri ikinci sezon için yenilendi.
%3 (ya da "Yüzde Üç")
0
Bu bilimkurgu hayatta kalma gerilim filmi, Squid Game'e çok benzeyen bir temele sahip ilk Brezilyalı Netflix Orijinal dizisidir. Gelecekteki %3 distopya ortamında insanlar iki gruba ayrılır: "İç"in kronik olarak yoksul insanları ve "Offshore" olarak adlandırılan bir cennette yaşayan zengin toplum. Inland'dan insanlar 20 yaşına geldiklerinde, onlara Offshore'a yükselme ödülüyle, Süreç adı verilen bir yarışmada rekabet etme şansı verilir. Ancak, denemeler son derece zor ve yarışmacıların sadece yüzde üçü her yıl başarılı olmayı başarıyor.
Liar Game (Yalancı Oyunu)
0
Liar Game, aynı zamanda bir manga serisine dayanan bir Japon TV dizisi. Hiroaki Matsuyama'nın yönettiği gösteri, Liar Game'in aynı zamanda büyük miktarda para için umutsuz oyunlar oynayan insanlarla ilgili olması anlamında Squid Game'e oldukça yakın. Aslında, Squid Game'in yaratıcısı Hwang Dong-hyuk, çalışmalarının ilham kaynaklarından biri olarak Liar Game'i (manga) gösterdi. Adil olmak gerekirse, Liar Game'de risk o kadar yüksek değil çünkü insanlar sadece kaybettikleri için vurulmuyor. Ancak bu, diziyi daha da yaratıcı hale getiriyor.
Darwin's Game (Darwin'in Oyunu)
0
Bu 2020 anime serisi aynı zamanda ölümcül sonuçları olan bir battle royale oyunu hakkındadır ancak Darwin's Game'de buna ek bir fantezi dokunuşu vardır. Pokemon GO'nun ilk piyasaya sürüldüğünü ve insanların birbirleriyle savaştığını, bölge kaptığını ve genel olarak harika zaman geçirdiğini hatırlıyor musunuz? Darwin'in Oyunu öyle ama çok daha karanlık sonuçları var.
Sweet Home
0
Sweet Home, oyunlar veya sınıf politikalarıyla ilgili değil. Bunun yerine, bu Kore drama dizisi, kanlı ve ilginç bükülmelerle dolu eski bir kıyamet sonrası hayatta kalma planına sahip. Kim Carnby ve Hwang Young-chan'ın aynı adlı webtoon'una dayanan Sweet Home, insanların canavarlara dönüşmeye başladığı ve enfekte olmayan birkaç kişinin hayatta kalmak için bir araya gelmek zorunda kaldığı bir dünyada geçiyor. Kulağa biraz klasik bir zombi hikayesi gibi geliyor, değil mi?
Kaiji: Ultimate Survivor
0
Squid Game ün kazandığından beri, internetin her köşesinden insanlar gösteri ve Kaiji serisi arasında karşılaştırmalar yaptılar, bazıları diğerlerinden daha nazikti. Ancak Kaiji'nin ne kadar etkili olduğu düşünüldüğünde, bu tam olarak bir sürpriz değil ve Kaiji'nin Squid Game için bir ilham kaynağı olduğunu söyleyen en az bir rapor var.
Facebook'ta Paylaş
Twitter'da Paylaş
Cevapla
Sil
Vazgeçtim
Sil gitsin
Cevabınız gönderildi onaylandıktan sonra yayınlanacak.
Cevapla
İptal
Sil
Vazgeçtim
Sil gitsin
hiç kimse birşey yazmamış
Başka yorum yok