içeriklerim
içeriklerim
yeni ekliycem

Paylaşım
Facebook'ta Paylaş
2 kişi beğendi İlk beğenen siz olun
1. Devrim için savaşmayana komünist denmez.
1
2. Yönetimin bir suçlu veya hırsız tarafından garanti altına alındığı bir cumhuriyette onurlu insanların öldürülmesi veya hapsedilmesi olağandır... Beni lanetleyin. Bunun hiçbir önemi olmayacak; çünkü tarih benim yanımda yer alacak.
1
3. Bir katilin, bir hırsızın başbakan olduğu bir cumhuriyette, dürüst kişilerin yerinin ya mezar, ya cezaevi olduğunu anlayabilmek zor bir şey olmasa gerek.
1
4. Beni suçlayabilirsiniz, sorun değil: Tarih beni aklayacaktır.
1
5. Eğer büyük kitleleri ikna edebilmişse, fikirler silahlara ihtiyaç duymaz.
1
6. Ben bir Marksist-Leninistim ve yaşamımın son anına kadar da böyle kalacağım.
1
7. Devrim hareketine 82 kişiyle başladım. Eğer bunu tekrar yapmak zorunda kalsaydım yanıma 10 ya da 15 sadık insan alırdım. Eğer sadıksanız ve hareket planınız varsa ne kadar küçük olduğunuzun hiçbir önemi yoktur.
1
8. Diğerleri lüks otomobillere binebilsin diye neden bazı insanlar çıplak ayaklarıyla yürümek zorundadır?
1
9. Bu kadar büyük bir devrim yaptım ama Atatürk'ün yaptıklarını başaramazdım. Asıl devrimci Atatürk'tür.
1
10. İşçi sınıfı yaratıcı sınıftır. İşçi sınıfı bir ülkede maddi refahın gerektirdiği her şeyi üretir, iktidar işçi sınıfının elinde olmadığı sürece, işçi sınıfı, iktidarın sömürücü toprak sahiplerinin, haksız kazanç sağlayanların, tekellerin, yerli ve yabancı çıkar gruplarının elinde kalmasına izin verdikçe, silahlar işçi sınıfının değil de, çıkar gruplarına hizmet edenlerin elinde oldukça, bu çıkar gruplarının ziyafet sofralarından dökülmesine göz yumduğu kırıntılar ne denli çok olursa olsun, işçi sınıfı yoksul bir hayat sürmeye zorlanacaktır.
1
11. Bizler çoğu kez insan hakları üzerine konuşuyoruz. Ama aynı zamanda insanların hakları üzerine de konuşmalıyız. Diğerleri lüks otomobillere binebilsin diye neden bazı insanlar çıplak ayaklarıyla yürümek zorunda? Diğerleri 70 yıl yaşasın diye neden bazı insanlar 35 yıl yaşamak zorunda?Diğerleri müthiş derecede zengin olsun diye neden bazıları berbat bir şekilde yoksul olmak zorunda? Ben, bir parça ekmeğe bile sahip olamayan dünya çocuklarının adına konuşuyorum.
1
12. Umarım sizin oradaki Kürt hareketi Yankee'ye petrol bekçisi olmaz. Kürtlerin hareketi bağımsızlık değil, ABD'ye bağımılıktır!
1
13. İsrail'in çalışkan gençleri şimdi şerefsiz ölümle yüzyüze bırakılıyor.
1
14. Sosyalizmin başarısızlığından bahsediyorlar. Peki kapitalizmin Afrika, Asya ve Latin Amerika'daki başarısı nerede?
1
15. Yukarı yarım kürenin, aşağı yarım küreyi ezmesine küreselleşme denir.
1
16. Bir devrimden daha önemli bir şey yoktur. İnsanlığın diyalektik gerçeği budur. Emperyalizme karşı sadece sosyalizm durmaktadır.
1
17. Dilenciye verilen bir ekmek yardımseverlik değildir. Asıl yardımseverlik, siz de dilenci kadar açken onunla paylaşılan ekmektir.
1
18. Atatürk’ün büyük bir asker, döneminin en önemli liderlerinden biridir.
1
19. Kendilerini özgür bir ülke olarak tanımlayan Amerika bizi tek partili rejim uyguladığımız için eleştiriyor. Ancak kendileri de başkanlık seçimlerinde sadece iki parti aday çıkarabiliyor. Dolayısıyla bizden pekte farklı sayılmazlar.
1
20. Pkk Amerika'nın petrol bekçilerinden biridir.
1
Facebook'ta Paylaş
Twitter'da Paylaş
Sil
Vazgeçtim
Sil gitsin
Cevabınız gönderildi onaylandıktan sonra yayınlanacak.
İptal
Sil
Vazgeçtim
Sil gitsin
hiç kimse birşey yazmamış
Başka yorum yok