içeriklerim
içeriklerim
yeni ekliycem
Zeki insanların en belirgin 8 özelliği
dursun yazıcı
Zeki insanların en belirgin 8 özelliği
Zeki insanlarda en belirgin olarak göze çarpan 8 özellik, tabi şimdi herkes bende doğal görünüyorum, inatçıyım, duygularım yoğun diye başlayacak saymaya, biz inceleyeduralım..

Paylaşım
Facebook'ta Paylaş
4 kişi beğendi İlk beğenen siz olun
1 - Naziktirler
0

Zeki insanlar naziktirler ve nezaket kurallarına uyarlar. İnsancıl yönleri fazladır ve karşılarındakine değer verirler. Hangi zeki insanı araştırırsanız araştırın, nazik olduğunu görürsünüz.

2 - Duyguları Yoğundur
0

Zeki insanların duyguları çok yoğundur. Mantıksal gelişim aynı zamanda duygusal gelişimi de etkiliyecektir. Bu duruma göre çocuk kalmayı başarmış insanlar daha zekidir gibi bir sonuca ulaşabiliriz, çünkü çocuklar duygularını çok yoğun yaşarlar.

3 - Bitmeyen Enerjiye Sahiptirler
0

Özelliklerinden bir tanesi çok büyük fiziksel enerjiye sahip olmalarıdır. Bu doğuştan gelen bir enerji modellemesi olmayıp, tamamen kendini adapte ettiği konuyu tamamlamak için saatlerce çalışması gerektiği bilincine sahip olmasıdır. Bunun sonucu olarakta irade ve kalp koordineli bir şekilde enerjiyi temin için çalışırlar.

4 - Doğal Görünürler
0

Üstün zekalı insanların diğer bir özelliği ise hem zeki görünüşlü olmaları ve hem de doğal görünmeleridir. Hem zekalarını belli ederler ve hem de çocukça bir yapıyla hareket ederler. Bu nedenden dolayı da sorgulanırlar; bu kişi gerçekten zeki mi? 

5 - Disiplini Eğlenceye Çevirebilirler
0

Zeki kişiler hem disiplinle ve hem de oyun oynar tarzda işlerine eğilirler. Yaptıkları işi büyük bir ciddiyetle yaparlar, ancak oyun havası da vererek yaptıkları işten büyük bir zevk alırlar. 

6 - Gerçek ve Hayal Dünyasında Aynı Anda Yaşarlar
0

Zeki kimseler hem gerçek dünya ile bağlarını koparmazlar ve hem de hayal dünyası içinde yaşarlar. Ürettikleri şeyler gerçek dünyada kullanılacaktır, ancak olmayan şeyleri üretmek zorundadırlar. Normal insanlara göre üstün zekalı insanların düşünceleri fantastiktir, ancak bilimsel çalışmalar fantastik hayaller sonucu ortaya çıkmaktadır.

7 - İnatçıdırlar
0

Üstün zekalı insanlar son derece inatçı yapılı kimselerdir. Başarısızlıkta asla yılmazlar ve asla pes etmezler. Düşünsenize, Edison ampulü bulmadan önce binlerce sefer deneme yapmıştır ve asla pes etmemiştir Sonunda da başarıya ulaşmıştır.

8 - Lider Ruhlu İnsanlardır
0

Üstün zekalı insanlar lider ruhlu insanlardır. Genellikle her konuda söyleyecekleri şeyler olduğu için her türlü insana hitap edebilirler. Sevecen ve babacan bir tavırları vardır. Genellikle öğrenciliklerinden itibaren lider ruhlu özellikleri belirginleşir.

Facebook'ta Paylaş
Twitter'da Paylaş
Cevapla
Sil
Vazgeçtim
Sil gitsin
Cevabınız gönderildi onaylandıktan sonra yayınlanacak.
Cevapla
İptal
Sil
Vazgeçtim
Sil gitsin
4 yıl önce
aynen kanki kesinlikle :D
Cevapla
0
Cevabınız gönderildi onaylandıktan sonra yayınlanacak.
Cevapla
İptal
4 yıl önce
beni anlatıyo işte :D
Cevapla
1
Cevabınız gönderildi onaylandıktan sonra yayınlanacak.
Cevapla
İptal
Başka yorum yok